Podcast

“Kirjutamise võluvägi” – kuula podcasti teist osa

Nädalavahetusel istusime taas Alisaga koos ja vestlesime kirjutamisest. Meie arutelu on mõnevõrra kärbitud kujul nüüd kättesaadav “Kirjutamiskohtingu” podcasti teise osana.

Läksime teemadega konkreetsemaks ja lugesime kumbki nädalaga läbi ühe loovkirjutamisele fokusseeritud teose. Kui täpsem olla, siis Alisa luges läbi Elizabeth Gilberti raamatu “Suur võluvägi” ja ma jõudsin enam-vähem lõpusirgele Stephen Kingi teosega “On Writing”.

Kogu kirjutamistuhina sees ja muu elu keerises juhtus ikka nii, et paarkümmend lehekülge lõpust jäid läbi lugemata. Tõtt-öelda olen Kingi raamatu kunagi varem läbi lugenud. Seekord jäi vahele lugu 1999. aastal juhtunud õnnetusest, kus ta peaaegu surma sai. Raamatu põhiolemuse suutsin siiski endasse haarata ning hunniku märkmeidki teha. Olgugi et natuke oli selline tunne, et ilmusin tundi pooliku kodutööga ja tundsin end seepärast pisut kehvasti, olin vestluseks valmis. Kokkuvõttes oli ikka nii, et teine osa oli pikem kui esimene, kuigi otsustasime, et püüame lühemalt ja löövamalt. Järgisime samas ka Kingi meetodit: teine mustand olgu alati 10% lühem kui esimene ehk podcasti lõppversioonist on minuteid maha lõigatud küll.

Üks teos mehe sulest, teine naise kirjutatud – leidsime nii sarnasusi kui erinevusi. Kui tahad teada, millest need raamatud täpsemalt kõnelevad, kuula meie podcasti. See on enam kui tund pikk, aga annab ehk aimu, kas neis teostes võiks ka sinu jaoks midagi kasulikku leiduda. Sama ajaga sa kahte raamatut ju küll läbi lugeda ei suudaks või mis?

Natuke kaadritagust elu ka

Ükski podcast ei sünni vaakumis. Paigutame selle oma elu ümber. Oma elu sisse. Toon siinkohal välja mõned salvestamisega seotud tõigad.

  • soojenduseks tellisime Rubyst mõnusad salatikausid ja täitsime end (mul oli all veel jalatrenn ja spordimassaaž – ei olnud ammu söönud) – tühja kõhuga ei saa maailma päästa ega motivatsiooni jagada
  • lindistasime Alisa magamistoas voodis
  • jõime lindistamise ajal teed kandilistest sinistest Doctor Who kruusidest
  • vahepeal tuli salvestus pausile panna, sest koer klõbistas küüntega ukse taga või liikus Alisa abikaasa ringi
  • enne salvestama hakkamist piinasime Stassi ligi 5 minutit täiusliku foto tegemisega, sest vajasime podcastile uut kaanepilti

Loovõlurid nüüd ka Instagramis

Tegime endale nüüd ka Instagrami konto, et jagada pilte kaadritagusest elust. Samuti postitame sinna tsitaate loovkirjutamise raamatutest. Instagrami konto uusimad postitused leiad näiteks paremalt menüüst või sellele lingile klõpsates.

Kust leian teise osa?

“Kirjutamiskohtingu” teise kuuldemängu leiad mitmest podcasti keskkonnast, näiteks:

Võid seda ka kohe siinsamas kuulata:

Sarnased postitused

Üks kommentaar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga